Meet With Our Teachers

Teachers Of Nursery

Payel Das
Class:- Nursery, Class 2 (A), Class 2 (B), Class 5 (A), Class 6 (A) Designation:- Class Teacher Subjects:- All Subjects.

Teachers Of KG-1

Catherine Lapasam
Class:- KG-1- A Designation:- Class Teacher Subjects:- English 1, English 2, Mathematics, Conversation, Reading, Handwriting, Drawing and Rhymes.
Aparajita Chakraborty
Class:- KG-1 Designation:- Class Teacher Subjects:- Maths, English, General Knowledge, Rhymes, Conversation

Teachers Of KG-2

Moumita Hom Choudhury
Class:- Class KG-2 (A), Class KG-2 (B), Class 8 (A), Class 8 (B), Class 9 (A), Class 9 (B), Class 10 (A), Class 10 (B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Bengali, Fine Arts
Dearlin Buam
Class:- KG-2 Designation:- Class Teacher Subjects:- English-1, English-2, Mathematics, GK, Conversation, Rhymes.
Swarupa Roy
Class:- KG-2, Class 7 (A), Class 7 (B), Class 5 (A) Designation:- Class Teacher Subjects:- English I, English II, Maths, General Knowledge, Handwriting, Drawing, Reading, Conversation and Rhymes.
TATHAGATA DAS
Class:- KG-2(B), Class 3(A), 1 to 8 (AB) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Bengali, Moral Science, Yoga
PIYALI DEB
Class:- KG-2, Class 1 (AB), Class 2 (A), Class 3 (AB), Class 4 (AB), Class 5 (AB), Class 6 (AB) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Hindi

Teachers Of Class 1

Mousumi Bhowmik
Class:- Class-1, Class 7, Class 8 Designation:- Class Teacher Subjects:- English, Social Studies, English 2, Science, G.K, MathematicsE.Hindi
Prabal Kanti Das
Class:- Class-1, Class 2, Class 3, Class 4, Class 5 Designation:- Subject Teacher Subjects:- Computer

Teachers Of Class 2

Ruposree Nath
Class:- Class 2 (A), Class 2 (B), Class 3 (A), Class 3 (B), Class 4 (A), Class 4 (B), Class 7 (A), Class 7 (B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Bengali, Elementary Hindi
Payel Das
Class:- Nursery, Class 2 (A), Class 2 (B), Class 5 (A), Class 6 (A) Designation:- Class Teacher Subjects:- All Subjects.
Prabal Kanti Das
Class:- Class-1, Class 2, Class 3, Class 4, Class 5 Designation:- Subject Teacher Subjects:- Computer
PIYALI DEB
Class:- KG-2, Class 1 (AB), Class 2 (A), Class 3 (AB), Class 4 (AB), Class 5 (AB), Class 6 (AB) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Hindi

Teachers Of Class 3

Sweta Roy
Class:- Class 3(AB), Class 4(AB), Class 5(AB), Class 8(AB) Designation:- Class Teacher Subjects:- Bengali, Mathematics, English 1, English Grammar, G.K, Science, S.S.T
Ruposree Nath
Class:- Class 2 (A), Class 2 (B), Class 3 (A), Class 3 (B), Class 4 (A), Class 4 (B), Class 7 (A), Class 7 (B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Bengali, Elementary Hindi
Neebedita Singha
Class:- Class 3(A), Class 3(B),Class 4 (A), Class 4 (B), Class 5 (A),Class 6(A), Class 8(B). Designation:- Class Teacher Subjects:- English-ll, Science, Social Science, Moral Science.
Nibedita Sengupta Dutta
Class:- Class 3 (A), Class 3 (B), Class 4 (B), Class 5 (A), Class 5 (B), Class 6 (B), Class 7 (A), Class 7 (B), Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- English, General Knowledge, Elementary Bengali, Music.
Shamik Chanda
Class:- Class 3 (B), Class 5 (A), Class 6 (A), Class 6 (B) Designation:- Class Teacher Subjects:- English, Social Science, GK, Elementary Hindi.
Prabal Kanti Das
Class:- Class-1, Class 2, Class 3, Class 4, Class 5 Designation:- Subject Teacher Subjects:- Computer
Partha Sharathi Sharma
Class:- Class 3 (A), Class 4 (A), Class 5 (A), Class 6 (A), Class 6 (B), Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- Mathematics, Science, GK, Biology
Joshi Sadhya
Class:- Class 3 (A), Class 4 (A), Class 4 (B), Class 5 (B) Designation:- Class Teacher Subjects:- General Mathematics, Social Studies, General Knowledge
Shilpi Bhattacharjee
Class:- Class 7 (A), Class 7 (B), Class 8 (A), Class 8 (B), Class 9 (A), Class 3 (A) Designation:- Class Teacher Subjects:- English, Spoken English
DIBAKAR DHAR
Class:- Class 3(A), Class 5(B), Class 6(B), Class 7(B), Class 8(A-B),Class 9(A) Designation:- Class Teacher Subjects:- Science, Mathematics, Moral Science
PALABY TONGPER
Class:- Class 4(A), Class 4(B), Class 3 (A) Designation:- Class Teacher Subjects:- English-I, English-II, Mathematics, Science, Social Study, Moral Science, G.K
TATHAGATA DAS
Class:- KG-2(B), Class 3(A), 1 to 8 (AB) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Bengali, Moral Science, Yoga
PIYALI DEB
Class:- KG-2, Class 1 (AB), Class 2 (A), Class 3 (AB), Class 4 (AB), Class 5 (AB), Class 6 (AB) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Hindi
POULOMIEE SEAL
Class:- KG 2(A), Class 1(B), Class 3(B), Class 4(A), Class 5(AB), Class 6(A), Class 10(B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- BENGALI, DRAWING

Teachers Of Class 4

Sweta Roy
Class:- Class 3(AB), Class 4(AB), Class 5(AB), Class 8(AB) Designation:- Class Teacher Subjects:- Bengali, Mathematics, English 1, English Grammar, G.K, Science, S.S.T
Ruposree Nath
Class:- Class 2 (A), Class 2 (B), Class 3 (A), Class 3 (B), Class 4 (A), Class 4 (B), Class 7 (A), Class 7 (B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Bengali, Elementary Hindi
Neebedita Singha
Class:- Class 3(A), Class 3(B),Class 4 (A), Class 4 (B), Class 5 (A),Class 6(A), Class 8(B). Designation:- Class Teacher Subjects:- English-ll, Science, Social Science, Moral Science.
Nibedita Sengupta Dutta
Class:- Class 3 (A), Class 3 (B), Class 4 (B), Class 5 (A), Class 5 (B), Class 6 (B), Class 7 (A), Class 7 (B), Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- English, General Knowledge, Elementary Bengali, Music.
Prabal Kanti Das
Class:- Class-1, Class 2, Class 3, Class 4, Class 5 Designation:- Subject Teacher Subjects:- Computer
Partha Sharathi Sharma
Class:- Class 3 (A), Class 4 (A), Class 5 (A), Class 6 (A), Class 6 (B), Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- Mathematics, Science, GK, Biology
Rupali Acharjee
Class:- Class 4 (B), Class 4 (A), Class 5 (A), Class 5 (B), Class 6 (A), Class 6 (B), Class 7 (B) Designation:- Class Teacher Subjects:- Social Studies, Hindi
Joshi Sadhya
Class:- Class 3 (A), Class 4 (A), Class 4 (B), Class 5 (B) Designation:- Class Teacher Subjects:- General Mathematics, Social Studies, General Knowledge
PALABY TONGPER
Class:- Class 4(A), Class 4(B), Class 3 (A) Designation:- Class Teacher Subjects:- English-I, English-II, Mathematics, Science, Social Study, Moral Science, G.K
PIYALI DEB
Class:- KG-2, Class 1 (AB), Class 2 (A), Class 3 (AB), Class 4 (AB), Class 5 (AB), Class 6 (AB) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Hindi
ALOLIKA DUTTA
Class:- Class 1(B), Class 4(B), class 8(A) Class Designation:- Class Teacher Subjects:- GENERAL KNOWLEDGE, ENGLISH.
POULOMIEE SEAL
Class:- KG 2(A), Class 1(B), Class 3(B), Class 4(A), Class 5(AB), Class 6(A), Class 10(B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- BENGALI, DRAWING

Teachers Of Class 5

Payal Paul
Class:- Class 5 (AB), Class 6 (AB), Class 7 (AB), Class 8 (AB) Designation:- Class Teacher Subjects:- English2 English1,Social Science.
Sweta Roy
Class:- Class 3(AB), Class 4(AB), Class 5(AB), Class 8(AB) Designation:- Class Teacher Subjects:- Bengali, Mathematics, English 1, English Grammar, G.K, Science, S.S.T
Panna Baidya
Class:- Class 5, Class 6, Class 7,Class 8 Designation:- Class Teacher Subjects:- Science, Mathematics & M .Sc.
Payel Das
Class:- Nursery, Class 2 (A), Class 2 (B), Class 5 (A), Class 6 (A) Designation:- Class Teacher Subjects:- All Subjects.
Sutapa Bakshi
Class:- Class 5 (A), Class 5 (B), Class 6 (A), Class 6 (B), Class 7 (A), Class 7 (B), Class 8 (A), Class 8 (B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Bengali (MIL)
Rekha Sinha
Class:- Class 5, Class 6 Designation:- Subject Teacher Subjects:- English 1, English 2
Neebedita Singha
Class:- Class 3(A), Class 3(B),Class 4 (A), Class 4 (B), Class 5 (A),Class 6(A), Class 8(B). Designation:- Class Teacher Subjects:- English-ll, Science, Social Science, Moral Science.
Nibedita Sengupta Dutta
Class:- Class 3 (A), Class 3 (B), Class 4 (B), Class 5 (A), Class 5 (B), Class 6 (B), Class 7 (A), Class 7 (B), Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- English, General Knowledge, Elementary Bengali, Music.
Shamik Chanda
Class:- Class 3 (B), Class 5 (A), Class 6 (A), Class 6 (B) Designation:- Class Teacher Subjects:- English, Social Science, GK, Elementary Hindi.
Prabal Kanti Das
Class:- Class-1, Class 2, Class 3, Class 4, Class 5 Designation:- Subject Teacher Subjects:- Computer
Partha Sharathi Sharma
Class:- Class 3 (A), Class 4 (A), Class 5 (A), Class 6 (A), Class 6 (B), Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- Mathematics, Science, GK, Biology
Rupali Acharjee
Class:- Class 4 (B), Class 4 (A), Class 5 (A), Class 5 (B), Class 6 (A), Class 6 (B), Class 7 (B) Designation:- Class Teacher Subjects:- Social Studies, Hindi
Joshi Sadhya
Class:- Class 3 (A), Class 4 (A), Class 4 (B), Class 5 (B) Designation:- Class Teacher Subjects:- General Mathematics, Social Studies, General Knowledge
Suman Borah
Class:- Class 5 (B), Class 6 (A), Class 7 (A) Designation:- Class Teacher Subjects:- Maths, Social Studies, General Knowledge
Swarupa Roy
Class:- KG-2, Class 7 (A), Class 7 (B), Class 5 (A) Designation:- Class Teacher Subjects:- English I, English II, Maths, General Knowledge, Handwriting, Drawing, Reading, Conversation and Rhymes.
Anupama Singha
Class:- Class 5, Class 6, Class 9 Designation:- Class Teacher Subjects:- Maths, Computer
DIBAKAR DHAR
Class:- Class 3(A), Class 5(B), Class 6(B), Class 7(B), Class 8(A-B),Class 9(A) Designation:- Class Teacher Subjects:- Science, Mathematics, Moral Science
PIYALI DEB
Class:- KG-2, Class 1 (AB), Class 2 (A), Class 3 (AB), Class 4 (AB), Class 5 (AB), Class 6 (AB) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Hindi
POULOMIEE SEAL
Class:- KG 2(A), Class 1(B), Class 3(B), Class 4(A), Class 5(AB), Class 6(A), Class 10(B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- BENGALI, DRAWING

Teachers Of Class 6

Payal Paul
Class:- Class 5 (AB), Class 6 (AB), Class 7 (AB), Class 8 (AB) Designation:- Class Teacher Subjects:- English2 English1,Social Science.
Panna Baidya
Class:- Class 5, Class 6, Class 7,Class 8 Designation:- Class Teacher Subjects:- Science, Mathematics & M .Sc.
Payel Das
Class:- Nursery, Class 2 (A), Class 2 (B), Class 5 (A), Class 6 (A) Designation:- Class Teacher Subjects:- All Subjects.
Sutapa Bakshi
Class:- Class 5 (A), Class 5 (B), Class 6 (A), Class 6 (B), Class 7 (A), Class 7 (B), Class 8 (A), Class 8 (B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Bengali (MIL)
Rekha Sinha
Class:- Class 5, Class 6 Designation:- Subject Teacher Subjects:- English 1, English 2
Supta Deb
Class:- Class 6, Class 7, Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Subject Teacher Subjects:- MIL (Hindi)
Neebedita Singha
Class:- Class 3(A), Class 3(B),Class 4 (A), Class 4 (B), Class 5 (A),Class 6(A), Class 8(B). Designation:- Class Teacher Subjects:- English-ll, Science, Social Science, Moral Science.
Nibedita Sengupta Dutta
Class:- Class 3 (A), Class 3 (B), Class 4 (B), Class 5 (A), Class 5 (B), Class 6 (B), Class 7 (A), Class 7 (B), Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- English, General Knowledge, Elementary Bengali, Music.
Shamik Chanda
Class:- Class 3 (B), Class 5 (A), Class 6 (A), Class 6 (B) Designation:- Class Teacher Subjects:- English, Social Science, GK, Elementary Hindi.
Partha Sharathi Sharma
Class:- Class 3 (A), Class 4 (A), Class 5 (A), Class 6 (A), Class 6 (B), Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- Mathematics, Science, GK, Biology
Rupali Acharjee
Class:- Class 4 (B), Class 4 (A), Class 5 (A), Class 5 (B), Class 6 (A), Class 6 (B), Class 7 (B) Designation:- Class Teacher Subjects:- Social Studies, Hindi
Suman Borah
Class:- Class 5 (B), Class 6 (A), Class 7 (A) Designation:- Class Teacher Subjects:- Maths, Social Studies, General Knowledge
Anupama Singha
Class:- Class 5, Class 6, Class 9 Designation:- Class Teacher Subjects:- Maths, Computer
Debam Das
Class:- Class 6 (B), Class 9 (A,B), Class 10 (A, B) Designation:- Class Teacher Subjects:- Maths, Advanced Mathematics, Physics, Chemistry
DIBAKAR DHAR
Class:- Class 3(A), Class 5(B), Class 6(B), Class 7(B), Class 8(A-B),Class 9(A) Designation:- Class Teacher Subjects:- Science, Mathematics, Moral Science
PIYALI DEB
Class:- KG-2, Class 1 (AB), Class 2 (A), Class 3 (AB), Class 4 (AB), Class 5 (AB), Class 6 (AB) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Hindi
POULOMIEE SEAL
Class:- KG 2(A), Class 1(B), Class 3(B), Class 4(A), Class 5(AB), Class 6(A), Class 10(B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- BENGALI, DRAWING

Teachers Of Class 7

Payal Paul
Class:- Class 5 (AB), Class 6 (AB), Class 7 (AB), Class 8 (AB) Designation:- Class Teacher Subjects:- English2 English1,Social Science.
Mousumi Bhowmik
Class:- Class-1, Class 7, Class 8 Designation:- Class Teacher Subjects:- English, Social Studies, English 2, Science, G.K, MathematicsE.Hindi
Panna Baidya
Class:- Class 5, Class 6, Class 7,Class 8 Designation:- Class Teacher Subjects:- Science, Mathematics & M .Sc.
Ruposree Nath
Class:- Class 2 (A), Class 2 (B), Class 3 (A), Class 3 (B), Class 4 (A), Class 4 (B), Class 7 (A), Class 7 (B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Bengali, Elementary Hindi
Sutapa Bakshi
Class:- Class 5 (A), Class 5 (B), Class 6 (A), Class 6 (B), Class 7 (A), Class 7 (B), Class 8 (A), Class 8 (B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Bengali (MIL)
Anirban Dutta
Class:- Class 7 (B), Class 8 (B), Class 9, Class 10 Designation:- Subject Teacher Subjects:- Science, Mathematics, Computer
Supta Deb
Class:- Class 6, Class 7, Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Subject Teacher Subjects:- MIL (Hindi)
Nibedita Sengupta Dutta
Class:- Class 3 (A), Class 3 (B), Class 4 (B), Class 5 (A), Class 5 (B), Class 6 (B), Class 7 (A), Class 7 (B), Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- English, General Knowledge, Elementary Bengali, Music.
Bikram Paul
Class:- Class 7,Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- G. Mathematics, G. Science
Rupali Acharjee
Class:- Class 4 (B), Class 4 (A), Class 5 (A), Class 5 (B), Class 6 (A), Class 6 (B), Class 7 (B) Designation:- Class Teacher Subjects:- Social Studies, Hindi
Kumaresh Bhattacharjee
Class:- Class 7 , Class 8 , Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- Mathematics, G.K, Advance Mathematics and Games
Shilpi Bhattacharjee
Class:- Class 7 (A), Class 7 (B), Class 8 (A), Class 8 (B), Class 9 (A), Class 3 (A) Designation:- Class Teacher Subjects:- English, Spoken English
Suman Borah
Class:- Class 5 (B), Class 6 (A), Class 7 (A) Designation:- Class Teacher Subjects:- Maths, Social Studies, General Knowledge
Swarupa Roy
Class:- KG-2, Class 7 (A), Class 7 (B), Class 5 (A) Designation:- Class Teacher Subjects:- English I, English II, Maths, General Knowledge, Handwriting, Drawing, Reading, Conversation and Rhymes.
DIBAKAR DHAR
Class:- Class 3(A), Class 5(B), Class 6(B), Class 7(B), Class 8(A-B),Class 9(A) Designation:- Class Teacher Subjects:- Science, Mathematics, Moral Science

Teachers Of Class 8

Payal Paul
Class:- Class 5 (AB), Class 6 (AB), Class 7 (AB), Class 8 (AB) Designation:- Class Teacher Subjects:- English2 English1,Social Science.
Mousumi Bhowmik
Class:- Class-1, Class 7, Class 8 Designation:- Class Teacher Subjects:- English, Social Studies, English 2, Science, G.K, MathematicsE.Hindi
Sweta Roy
Class:- Class 3(AB), Class 4(AB), Class 5(AB), Class 8(AB) Designation:- Class Teacher Subjects:- Bengali, Mathematics, English 1, English Grammar, G.K, Science, S.S.T
Panna Baidya
Class:- Class 5, Class 6, Class 7,Class 8 Designation:- Class Teacher Subjects:- Science, Mathematics & M .Sc.
Sutapa Bakshi
Class:- Class 5 (A), Class 5 (B), Class 6 (A), Class 6 (B), Class 7 (A), Class 7 (B), Class 8 (A), Class 8 (B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Bengali (MIL)
Moumita Hom Choudhury
Class:- Class KG-2 (A), Class KG-2 (B), Class 8 (A), Class 8 (B), Class 9 (A), Class 9 (B), Class 10 (A), Class 10 (B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Bengali, Fine Arts
Anirban Dutta
Class:- Class 7 (B), Class 8 (B), Class 9, Class 10 Designation:- Subject Teacher Subjects:- Science, Mathematics, Computer
Supta Deb
Class:- Class 6, Class 7, Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Subject Teacher Subjects:- MIL (Hindi)
Neebedita Singha
Class:- Class 3(A), Class 3(B),Class 4 (A), Class 4 (B), Class 5 (A),Class 6(A), Class 8(B). Designation:- Class Teacher Subjects:- English-ll, Science, Social Science, Moral Science.
Nibedita Sengupta Dutta
Class:- Class 3 (A), Class 3 (B), Class 4 (B), Class 5 (A), Class 5 (B), Class 6 (B), Class 7 (A), Class 7 (B), Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- English, General Knowledge, Elementary Bengali, Music.
Debabrata Kar
Class:- Class 8 Class 9, Class 10 Designation:- Subject Teacher Subjects:- English, Social Science.
Bikram Paul
Class:- Class 7,Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- G. Mathematics, G. Science
Kumaresh Bhattacharjee
Class:- Class 7 , Class 8 , Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- Mathematics, G.K, Advance Mathematics and Games
Shilpi Bhattacharjee
Class:- Class 7 (A), Class 7 (B), Class 8 (A), Class 8 (B), Class 9 (A), Class 3 (A) Designation:- Class Teacher Subjects:- English, Spoken English
DIBAKAR DHAR
Class:- Class 3(A), Class 5(B), Class 6(B), Class 7(B), Class 8(A-B),Class 9(A) Designation:- Class Teacher Subjects:- Science, Mathematics, Moral Science
SUDIP NATH
Class:- Class 8 to 10 (AB) Designation:- Subject Teacher Subjects:- COMPUTER
ALOLIKA DUTTA
Class:- Class 1(B), Class 4(B), class 8(A) Class Designation:- Class Teacher Subjects:- GENERAL KNOWLEDGE, ENGLISH.

Teachers Of Class 9

Moumita Hom Choudhury
Class:- Class KG-2 (A), Class KG-2 (B), Class 8 (A), Class 8 (B), Class 9 (A), Class 9 (B), Class 10 (A), Class 10 (B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Bengali, Fine Arts
Anirban Dutta
Class:- Class 7 (B), Class 8 (B), Class 9, Class 10 Designation:- Subject Teacher Subjects:- Science, Mathematics, Computer
Supta Deb
Class:- Class 6, Class 7, Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Subject Teacher Subjects:- MIL (Hindi)
Nibedita Sengupta Dutta
Class:- Class 3 (A), Class 3 (B), Class 4 (B), Class 5 (A), Class 5 (B), Class 6 (B), Class 7 (A), Class 7 (B), Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- English, General Knowledge, Elementary Bengali, Music.
Debabrata Kar
Class:- Class 8 Class 9, Class 10 Designation:- Subject Teacher Subjects:- English, Social Science.
Bikram Paul
Class:- Class 7,Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- G. Mathematics, G. Science
Partha Sharathi Sharma
Class:- Class 3 (A), Class 4 (A), Class 5 (A), Class 6 (A), Class 6 (B), Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- Mathematics, Science, GK, Biology
Kumaresh Bhattacharjee
Class:- Class 7 , Class 8 , Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- Mathematics, G.K, Advance Mathematics and Games
Shilpi Bhattacharjee
Class:- Class 7 (A), Class 7 (B), Class 8 (A), Class 8 (B), Class 9 (A), Class 3 (A) Designation:- Class Teacher Subjects:- English, Spoken English
Anupama Singha
Class:- Class 5, Class 6, Class 9 Designation:- Class Teacher Subjects:- Maths, Computer
Debam Das
Class:- Class 6 (B), Class 9 (A,B), Class 10 (A, B) Designation:- Class Teacher Subjects:- Maths, Advanced Mathematics, Physics, Chemistry
DIBAKAR DHAR
Class:- Class 3(A), Class 5(B), Class 6(B), Class 7(B), Class 8(A-B),Class 9(A) Designation:- Class Teacher Subjects:- Science, Mathematics, Moral Science
PAMELA SEN (Principal)
Class:- class 9(AB) Class 10(A) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Social Science
ELEZABETH CHALMERS (Vice-Principal)
Class:- Class 9 (A) Class 10 (A) Designation:- Subject Teacher Subjects:- ENGLISH

Teachers Of Class 10

Moumita Hom Choudhury
Class:- Class KG-2 (A), Class KG-2 (B), Class 8 (A), Class 8 (B), Class 9 (A), Class 9 (B), Class 10 (A), Class 10 (B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Bengali, Fine Arts
Anirban Dutta
Class:- Class 7 (B), Class 8 (B), Class 9, Class 10 Designation:- Subject Teacher Subjects:- Science, Mathematics, Computer
Supta Deb
Class:- Class 6, Class 7, Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Subject Teacher Subjects:- MIL (Hindi)
Nibedita Sengupta Dutta
Class:- Class 3 (A), Class 3 (B), Class 4 (B), Class 5 (A), Class 5 (B), Class 6 (B), Class 7 (A), Class 7 (B), Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- English, General Knowledge, Elementary Bengali, Music.
Debabrata Kar
Class:- Class 8 Class 9, Class 10 Designation:- Subject Teacher Subjects:- English, Social Science.
Bikram Paul
Class:- Class 7,Class 8, Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- G. Mathematics, G. Science
Partha Sharathi Sharma
Class:- Class 3 (A), Class 4 (A), Class 5 (A), Class 6 (A), Class 6 (B), Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- Mathematics, Science, GK, Biology
Kumaresh Bhattacharjee
Class:- Class 7 , Class 8 , Class 9, Class 10 Designation:- Class Teacher Subjects:- Mathematics, G.K, Advance Mathematics and Games
Debam Das
Class:- Class 6 (B), Class 9 (A,B), Class 10 (A, B) Designation:- Class Teacher Subjects:- Maths, Advanced Mathematics, Physics, Chemistry
PAMELA SEN (Principal)
Class:- class 9(AB) Class 10(A) Designation:- Subject Teacher Subjects:- Social Science
ELEZABETH CHALMERS (Vice-Principal)
Class:- Class 9 (A) Class 10 (A) Designation:- Subject Teacher Subjects:- ENGLISH
POULOMIEE SEAL
Class:- KG 2(A), Class 1(B), Class 3(B), Class 4(A), Class 5(AB), Class 6(A), Class 10(B) Designation:- Subject Teacher Subjects:- BENGALI, DRAWING